Ky është mali Zao i mbushur me "monstra" bore (FOTO LAJM)

Në Japoninë qendrore, erërat e ftohta dhe të lagështa nga Siberia përplasen për të krijuar një mrekulli natyrore në malin Zaō.

Mijëra turistë çdo dimër nga e gjithë Japonia, shkojnë në këtë zonë, që duket sikur takon fantazmat.

Pikat e vogla të ujit që era e fortë sjell, ngrijën tek pishat e malit Zao dhe degët e tyre krijojnë të bardha të mrekullueshme, groteske që japonezët i quajnë “monstra dëbore” ose juhyo.

Shtuar më 05/09/2019, ora 15:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori