Ky është djali që u vra sot në Gjakovë (FOTO LAJM)

Sot fshati Marmull, por edhe e gjithë komuna e Gjakovës është tronditur që në orët e para të mëngjesit nga një vrasje e dyfishtë.

Pal Hili, 14 vjeç, u vra së bashku me xhaxhin e tij, Hilin në mënyrë krejt mizore.

Këto janë fotot e djalit bukurosh gjakovar që u vra për motive hakmarrje.

Këto foto vlejnë për të kuptuar se akoma në shekullin e 21-të, në disa zonaDukagjinit, aplikohet Kanuni i Lekë Dukagjinit.

Pali ishte vetëm 14-vjeç dhe rinia e tij u këput në mes vetëm për shkak se familja e tij ishte në gjak. /albeu.com/


Shtuar më 01/08/2014, ora 15:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori