Ky është automjeti më i shtrenjtë në botë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Edhe pse prodhuesi nuk ka dashur të bëjë të ditur çmimin, modeli “Rolls-Royce” thuhet se kushton 10 milionë pound, gjë e cila e bën atë automjetin më të shtrenjtë në botë.

“Rolls-Royce” në manifestimin “Concorso d’Eleganza Villa d’Este”, e cila tradicionalisht mbahet çdo vit në liqenin Komo në Itali, ka prezantuar automobilin unik me shenjën “Sweptail”, i cili është i prodhuar në vetëm një njësi.

Duke pasur parasysh se në botë nuk do të ekzistojë edhe një “Sweptail” tjetër, dhe duke marrë parasysh përmbajtjet shtesë me të cilat ky model ia kalon automobilave tjerë të zakonshëm “Rolls-Royce”, shuma prej 10 milionë paund (rreth 11,5 milionë euro), e cila përmendet në faqet e automobilave mund të jetë e saktë.

Si bazë për këtë automjet të vetëm ka qenë “Rolls-Royce Phantom Coupe”, ndërsa dizajni është inspiruar nga modelet e huaja të këtij prodhuesi.

Brendësia është ndryshuar dukshëm në krahasim me “Phantom Coupe” e rregullt, ndërsa në mesin e materialit të shtrenjtë që janë përdorur në kabinë përmenden detajet nga lëkura dhe druri më kualitativ.

“Rolls-Royce” njoftoi se, me një klient anonim janë dakorduar rreth detajeve të ndërtimit të veturës, por jo edhe rreth çmimit.
Shtuar më 30/05/2017, ora 23:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori