Kush arrin ti shikojë alpinistët në këtë shkëmb? (FOTO LAJM)

Në Alpet Dollomite, që ndodhen në lindje të Italisë, janë një vend i preferuar për alpinistët. Gjatë një ngjitje në këto shklëmbinjë, fotografi Gianluca Pisano ishte duke bërë fotografi të peizazhit, gjatë një dite me diell.

Gjatë shkrepjeve të fotove ai nuk e ka menduar se pjesë e tyre që kishte për qëllim peisazhin do të ishin dhe alpinisët, një detaj që ai e ka vënë re vetëm pas zmadhimit të fotos.

Në shkëmbin ngjyrë hiri, dukeshin edhe trupat e katër alpinistëve. Disa prej tyre ishin duke shfrytëzuar një linjë të ecjes, teksa një tjetër po shkonte gjatë një linje tjetër. /albeu.com/

Shtuar më 04/11/2015, ora 09:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori