Kur po firmosej fundi i Hitlerit, fotot historike nga "D Day" (FOTO LAJM)

Pëlqej
Foto historike që tregojnë zbarkimin e forcave aleate në plazhet e Francës vijnë për herë të parë pas 74 vjetëve si realizim me ngjyra.

Më tepër se 150 mijë trupa zbarkuan në 5 plazhe të Francës më 6 qershor të 1944-s dhe 1,4 milionë trupa në vijimësi iu bashkuan operacionit ushtarak që çliroi Francën dhe mposhtën Gjermaninë naziste të Adolf Hitlerit.
Shtuar më 08/06/2018, ora 11:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori