Kur lamat dalin në protestë kundër inaugurimit të Trump (FOTO LAJM)

Ndërkohë që pothuajse të gjithë kishin marrë me vete pankarta të nderyshme për të protestuar inaugurimin e Trump në Uashington, një fermer solli me vete diçka ndryshe: tre lama dhe një pëllumb.

Protestuesi që quhej Ethan Abbot tha për CGTN America se ai ishte një fermer dhe se ishte aty për të protestuar për lirinë e tregëtisë.

“Ne kemi ardhur këtu për të rimarrë fermat, familjet dhe lirinë tonë”-, tha Abbot. “Është koha që në të marrim paratë e korporatave nga qeveria, nga fermat, nga ushqimi, nga familja dhe liria jonë.”

Sa i përket pëllumbit të quajtur Hubert, fermeri tha se ai e kaloi pothuajse gjithë ditën duke fjetur brenda palltos së tij. /albeu.com/

Shtuar më 20/01/2017, ora 20:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori