"Kujdes, gripi mund të çojë në vdekje! Si ta parandaloni" (FOTO LAJM)

I ftohti siberian vijon të jetë prezent në Shqipëri, ku përveç se ka krijuar shumë probleme në qarkullimin rrugor, po sjell pasoja negative edhe tek shëndeti.

Së fundmi, Ministria e Shëndetësisë ka paralajmëruar në rrjetet sociale që qytetarët të marrin masa për t’u mbrojtur nga gripi.

Sipas ministrisë, grupi mund të çojë deri në vdekje.

Po ashtu, aftësia e virusit për t’u ngjitur është e madhe, sidomos brenda qëndrave shëndetësore që janë ambiente të mbyllura dhe mblidhen shumë të sëmurë.

Ju ftojmë të shikoni galerinë e mësipërme për të marrë disa këshilla kundër gripit. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2019, ora 12:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori