Këto janë burgjet më të frikshme të botës (FOTO LAJM)

Thonë që nëse nuk e përballon dot burgun, atëherë mos e bëj krimin.
Në disa raste koha që duhet të kalosh në burg është një makth i vërtetë.

Fotografitë e më sipërme tregojnë institucione të ndryshme nëpër botë të vuajtjes së dënimit që dallohen për brutalitetin dhe kushtet aspak njerëzore.

Që nga ekzekutimet me vdekje me automatik, qelitë ku nuk hyn drita e diellit, ato ku tualeti është një kovë, kyçja në birucë për 24 orë, laboratorët e drogës, këto imazhe japin një pamje të qartë të burgjeve më të ashpra të planetit.
Shtuar më 03/03/2017, ora 21:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori