Këto janë 10 vendet më të rrezikshme në botë (FOTO LAJM)

Koreja e Veriut
Sulmet terroriste kanë goditur vitin 2016">2016 që lamë pas, por cilat vende konsiderohen si më të rrezikshmet në botë?

Express.co.uk ka listuar 10 shtete që duhen shmangur gjatë këtij viti, bazuargjetjet e Indeksit Global të Paqes.

Në fakt me sulmet e që kanë ndodhur përgjatë vitin 2016">2016 mund të thuhet që gjithë bota është një vend i rrezikshëm.
Këto përfshijnë sulmin në Turqi dhe kamionin në tregun e Krishtlindjeve në Berlin të Gjermanisë.

Megjithatë disa vende janë më të rrezikshme se të tjerat. Indeksi Global i Paqes, (GPI) liston çdo vit vendet që janë më pak paqësore GPI.

Bazuargjetjet e GPI-së, më sipër do të njiheni me 10 vendet më të rrezikshme në 2017. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2017, ora 23:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori