"Krokodili", droga që "ha" trupin (FOTO LAJM)

Droga "Krokodil" e Rusisë është një nga drogat më të forta dhe shkatërruese në botë, pasi në fillim i krijon përdorusve të saj plagë që duken si djegie cigaresh, por me kalimin e kohës ato bëhen gjithnjë e më të mëdha, duke ngrënë mishin, shpesh herë edhe kockat.

Kjo lloj droge ka një kosto të lirë, por që pas konsumit ajo i kushton njeriut edhe jetën, në mënyrën më të tmerrshme.

Sipas "Corriere della Sera", kjo lloj droge shkakton humbje të ekuilibrit, agresivitet, dëmton mëlçinë, trurin, ulcerën, shkakton dhimbje dhe plagë në gjymtyreë si dhe infeksione deri në kangrenizim.Sipas mjekëve italianë, pasojat e kësaj droge janë të pariparushme dhe se numri i konsumuesve në botë është i frikshëm. /albeu.com/
Shtuar më 06/02/2019, ora 17:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori