Kriza financiare, “Jaguar” heq dorė nga C-X75 (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kriza financiare duket se ka shtyre kompaninė “Jaguar” tė heqė dorė nga zhvillimi i mėtejshėm i koncept modelit C-X75, i cili deri nė vitin 2015 duhej tė prodhonte sasinė e kufizuar prej 250 copė.

Sipas shefit tė “Jaguar-it”, Adrian Hallmark, “Jaguar” do tė zhvillojė pesė prototipe, nga tė cilėt tre do tė shiten nė ankand, njė do tė gjendet nė muzeun e “Jaguar-it”, ndėrsa njėrin do ta mbajė si model reklamues. Ky model do tė vihej lėvizje nga motori 4-cilindėrsh 1.6-litra turbo me benzinė dhe motori me kompresor me fuqi prej rreth 500 KF i cili do tė duhej tė ndihmohej me dy motorė elektrik. Fuqia totale do tė duhej tė sillej rreth 900 KF, ndėrsa momenti mė i madh rrotullues rreth 900 Nm, qė do tė garantonte shpejtėsinė maksimale prej 325 km/h dhe “sprint-in” prej 100 km/h pėr mė pak se tre sekonda. /albeu.com/
Shtuar më 19/12/2012, ora 11:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe

Sekretati Amerikan i Shtetit, John Kerry, mberriti sot ne Shqiperi per nje vizite 4-oreshe