Kosova, "perla e Ballkanit" (FOTO LAJM)

Kosova, megjithëse është e varfër ekonomikisht, ka një bukuri të rrallë natyrore dhe gjithashtu edhe pasuri nëntokësore, që pak përdoren siç duhet.

Ajo tokë e Kosovës, ku njeriu ndoshta kurrë s'ka shkelur, është sa e "vrazhdë", aq edhe mrekullisht e bukur, shkruan Gërm-a.com.

Jo me kot, toka e Kosoves, per nga burkurite qe ka eshte konsideruar edhe "perle e Ballkanit".

Fotot më sipër janë realizuar gjithandej nëpër Kosovë, që nga Peja në Bjeshkët e Namuna, e gjer në Gur të Kuq e ne Mitrovice e në maje te tjera të thepisura të vendit. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 11:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori