Koreja e Veriut mashtroi botën me raketa prej druri? (FOTO & VIDEO)

Koreja e Veriut zhvilloi një paradë ushtarake, e cila ishte përgatitur të dukej gjigante, por specialistët ushtarakë kanë filluar të hedhin dyshime të forta mbi vërtetësinë e raketave që u prezantuan në sytë e publikut dhe botës, përcjell Albeu.com.

Ndërkohë që korrespondenti i BBC-së ishte duke raportuar nga parada, pas tij kaluan dy raketa me maja të shtrembëruara, aspak të zakonta në dukje nga raketat normale duke bërë që të mendohet se ato janë imitacione të bëra prej druri. /albeu.com/

Shtuar më 16/04/2017, ora 19:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori