Kopsht vertikal në zemër të Parisit (FOTO-LAJM)

Janë dashur shtatë javë për të ngritur këtë kopsht por ama
tani ndërtesa ka një fytyrë tjetër dhe xhungla e ndërtimeve të Parisit ka një kopsht më shumë. "Oasi Aboukir", i cili ndodhet në fasadën e ndërtesës mes rrugeve "Aboukir" dhe "Petits Carreaux", pranë Les Halles, është puna e Patrick Blanc dhe u inaugurua si pjesë e "Javës së Dizajnit".Blanc i cili punon në Qendrën Kombëtare Franceze për Kërkime Shkencore, ka krijuar në fasadën e pallatit një lulishte me shumëllojshmëri lulesh. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 17:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori