Koleksioni i orëve të diktatorit Enver Hoxha, që ruhet edhe sot (FOTO LAJM)

Orëtfoto dikur kanë qenë të ish diktatorit shqiptar Enver Hoxha.

Pas rënies së komunizmit, shumë objekte të tij u bënë të lakmueshme nga shumë koleksionistë. Orët në fjalë, janë të markave të njohura dhe dallojnë nga të zakonshmet, pasi janë prej ari.

Disa janë me rripa lëkure e të tjera me zinxhir.Sot, ato gjenden në duart e koleksionistëve./TCH/
Shtuar më 06/12/2018, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori