Kjo është qepa më e madhe që keni parë ndonjëherë (FOTO LAJM)

Qepët jemi mësuar që t’i shohim kryesisht në përmasa të vogla. Ndërsa qepa që ka rritur një fermer është qepa më e madhe që keni parë ndonjëherë.

Peter Glazebrook ka prezantuar për njerëzit qepën që peshon 6.65 kg duke thyer rekordin e tij botëror të mëparshëm prej 5.4 kg.

75-vjeçari nga Newark East Midlands, ka qenë fermer për më shumë se 30 vjet. Ai ka thyer edhe rekorde të tjera më parë me lulelakrën më të madhe në botë, rrepën më të gjatë dhe pataten më të rëndë. /albeu.com/

Shtuar më 16/09/2017, ora 16:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori