Tokio, Toni i kuq shitet pėr 1.3 milionė euro (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ankandi i parė pėr vitin 2013 nė tregun e peshkut nė Tsukiji, nė gjirin e Tokios dhe mė i madhi nė botė nuk ka zhgėnjyer pritshmėritė, duke sfiduar edhe krizen ekonomike.


Njė ton i kuq me peshė prej 222 kilogram ėshtė shitur pėr ēmimin rekord tė 155.4 milionė jen (rreth 1.3 milionė euro). Gara tradicionale ka pėrfunduar me kryesimin e Kiyomura, zinxhiri i njohur i restoranteve tė sushit qė vitin e kaluar pagoi 56.49 milionė jen (njė tė tretėn e shumės sė kėtij viti) pėr tė fituar. /albu.com/
Shtuar më 05/01/2013, ora 11:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

Serish tensione ne Kuvendin e Kosoves, nderkohe qe deri tani jane arrestuar 3 deputete te Opozites: Fisnik Ismaili, Haxhi Shala dhe Ismail Kurteshi

albeu
albeu