Tokio, Toni i kuq shitet për 1.3 milionë euro (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Ankandi i parë për vitin 2013 në tregun e peshkut në Tsukiji, në gjirin e Tokios dhe më i madhi në botë nuk ka zhgënjyer pritshmëritë, duke sfiduar edhe krizen ekonomike.


Një ton i kuq me peshë prej 222 kilogram është shitur për çmimin rekord të 155.4 milionë jen (rreth 1.3 milionë euro). Gara tradicionale ka përfunduar me kryesimin e Kiyomura, zinxhiri i njohur i restoranteve të sushit që vitin e kaluar pagoi 56.49 milionë jen (një të tretën e shumës së këtij viti) për të fituar. /albu.com/
Shtuar më 05/01/2013, ora 11:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori