Kim është i vdekur për 15 minuta, raketat "Taurus" tmerrojne diktatorin (FOTO LAJM)

Pëlqej
Përballë kërcënimeve të vazhdueshme të Koresë së Veriut me raketa dhe teste bërthamore, Koreja e Jugut është duke testuar alternativat e saj të kundërpërgjigjes, shkruan Albeu.com.

Sëfundmi, ushtria e Koresë së Jugut ka bërë prova me një ndër raketat më të avancuara në botë, "Taurus" të cilat lëshohen nga avionët F-15 dhe mund të arrijnë çdo shënjestër në Korën e Veriut brenda 15 minutave.

"Taurus" janë raketa të precizionit të lartë dhe prodhohet nga Gjermani dhe Suedia me pjesëmarrjen edhe të SHBA-ve në një tjetër version.

Sëfundmi këto raketa janë blerë edhe nga Koreja e Jugut me qëllim kundërpërgjigjen ndaj Koresë së Veriut. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2017, ora 12:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori