Këto kapëse flokësh janë trendi i momentit (FOTO LAJM)

Kapëset e flokëve rikthehen edhe njëherë në modë. Ato do të vijnë në forma të veçanta si lule apo flutura, me pupla, fjongo apo jo, të mëdha apo të vogla, janë nga aksesorët më të veçantë të këtij sezoni.

Kapëset e flokëve kanë nisur të jenë aksesorët e preferuar të vajzave të reja. Me funksion më shumë zbukurues dhe dekorues për flokët se sa funksional”. Keta akesorë “krahas gurëve të kristalit, gjenden me pupla duke krijuar forma lulesh dhe petalesh”.

Gjithashtu, edhe varëset në trajtën e zinxhirëve me hallka të mëdha të shoqëruara edhe me figura kafshësh, shumë edhe ekstravagante dhe provokuese, si mace, bretkosë, breshka, nusepashke, merimangë, akrep, etj., janë tendencë për këtë sezon.

Shtuar më 01/06/2019, ora 21:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori