Këto janë pikturat më të famshme në botë (FOTO LAJM)

Darka e fundit
Pikturuar nga: Leonardo da Vinci
Viti: Aty rreth 1495 deri në 1498
A e dini se: Piktura murale i ka shpëtuar dy bombardimeve – në fillim nga trupat e Napoleonit dhe më pas gjatë bombardimeve të Luftës së Dytë Botërore në manastirin Santa Maria delle Grazie, Milano.
Në fotogalerinë e mësipërme ju njohim me pikturat më të famshme ndër vitë në botë.
Shtuar më 02/12/2019, ora 13:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori