Këto janë lulet më të bukura në botë (FOTO LAJM)

Lulet e qërshisë

Në të vërtetë nuk ka nevojë për një shpjegim për këtë lule të bukur. Nëse ndonjëherë keni qenë pjesëmarrës i Festivalit Kombëtar të Qershive të D.C-së atëherë e dini për çfarë po flasim.Është një nga festivalet më spektakolare të pranverës në vend. Festivali prezanton shumë se 3000 pemë qershie në lulëzim të plotë. Lulet e qershive simbolizojnë ardhjen e Pranverës, sezonin e luleve.
A keni menduar ndonjëherë se cila është lulja më e bukur në botë?

Kur dëshironi të përshkruani bukurinë e diçkaje në mendje ju vijn lulet. Lulet janë të bukura dhe secila prej tyre ka karakteristikat e veta.

Unik Portal ju sjellë 5 lulet më të bukura në botë.
Shtuar më 25/06/2019, ora 21:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori