Këto janë armët e NATO-s që frikësojnë Rusinë (FOTO LAJM)

Aleanca e NATO-s ka 70 vite që bën stërvitje të përbashkëta për mbrojtje dhe devijim rreziku.

Xhim Taunsend, nga Qendra për Siguri të Re Amerikane, thotë se arma më e fuqishme e aleancës është bashkimi.

Megjithatë, NATO duhet të jetë e përgatitur, teksa Rusia vazhdon të modernizojë ushtrinë me predha hipersonike dhe sisteme të tjera.

Në galeri janë armët më të fuqishme që NATO ka tani kundër Rusisë.
Shtuar më 05/04/2019, ora 23:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori