Termometri ka shënuar -64 gradë, njihuni me 5 qytetet më të ftohta në botë (FOTO LAJM)

Dudinka, Krasnoyarsk Krai, Rusi (minus 33 gradë Celsius)
Për disa qytete të botës, stina e dimrit nuk është thjesht e ftohtë, është e pamëshirshme.

Shumë prej qyteteve më të ftohta në Tokë të vendosura në gjerësi veriore shumë larg, pushtohen nga ajri brutal i Arktikut, i vazhdueshëm, duke çuar temperaturat nën normale të ulëta në shifrat dyshifrore nën zero.

Pavarësisht nëse është zona e gjerë e Siberisë, shkretëtira Kanadeze apo Kina lindore, banorët në këto territore, zakonisht përballen me disa nga sezonet më të gjata dhe më sfiduese të dimrit.

Shtuar më 30/12/2019, ora 16:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori