Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat (FOTO LAJM)

Theodhoris Theodhoraqis, drejtues i lartë i sigurimit të partisë naziste Agimi i Artë.
Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa foto ku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjeneralë dhe nazistëve grekë të "Agimit të Artë".

Llalla ndër të tjera ka treguar edhe emrat e personave në fjalë, këta të fundit kanë brohoritur thirrje ekstremiste dhe antishqiptare nga fshati i vogël në jug të Shqipërisë.

Ndër të tjerë evidentohen Theodhoris Theodhoraqis, drejtues i lartë i sigurimit të partisë naziste Agimi i Artë, Koloneli grek Anestit Katsis, Gjenerali-Major i ushtrisë greke, eurodeputet i partisë naziste i Agimit të Artë, Eleftherios Sinadhinos.

Postimi i Llallës:

Budallëqet e grekëve. Varrosin flamurin. Por flamuri nuk varroset o të mjerë. Në asnjë vend të botës nuk varroset flamuri kombëtar, por kjo duhet të jetë shenjë e vetshkatërrimit të tyre…" /albeu.com/
Shtuar më 08/11/2018, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori