Kërcënohet me jetë gazetari Berat Buzhala (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Drejtori i Gazetës Express në Kosovë, Berat Buzhala ka marrë kërcënime me jetë nga një person i quajtur Fitim Boshnjaku. Në mesazhet kërcënuese që ia ka dërguar, Boshnjaku ka kërkuarBuzhala mos ta përmend Shpend Ahmetin sepse ai është në gjendje ta vrasë nëse e bënë këtë.

Në foton e më sipërme shfaqen mesazhet kërcënuese, të cilat i ka publikuar gazetari.

Ka qenë vet Buzhala që ka njoftuar policinë për këto kërcënime dhe po ashtu ka doërzuar dhe kërkesë padinë .

Ndërkohë, në një reagim, ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Burim Ramadani i ka kërkuar Shpend Ahmetit që të distancohet nga këto kërcënime që i janë bërë Buzhalës. /albeu.com/

Shtuar më 21/04/2017, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së