Katy Perry në zi, humb personin e shtrejntë pak para se të bëhet nënë (FOTO LAJM)
View this post on Instagram

I don’t know when a soul enters a new vehicle but if there is an afterlife where there’s a waiting room of the coming and going my mind wonders if the soul that is waiting to come into my world is getting a kiss on the forehead from my sweet Grandma that departed this earth yesterday. My heart hopes so. If she is able to speak with the soul in waiting the conversation would probably include “are sure you wanna pick this wild group?!” There would most definitely be some sarcasm, a witty quip or two... tbh grandma probably had a glass of her favorite blush wine ready upon arrival to this afterlife... and a most fashionable look, jewels included, naturally. A lot of what I am is because of my father... and he is because of her. She started it all, as she used to remind us and I’m so grateful she did. Family... is there to show us what love can be... sometimes that journey of finding the love is tough to get to AND through but if you can open your heart and let the light lead the way you will find that incomparable love. Ann Pearl Hudson was a fighter. She survived the Great Depression, raised 3 kids on her own as a seamstress, making G strings for showgirls and other such characters in Vegas. She was always authentically herself, funny and full of all the sweet cozy things you think of when you think of grandmas. She gave me crisp dollar bills in hallmark cards, she let us eat her favorite almond cookies from the 99 cent store while we asked questions about the different fans she had on display on her walls. She was a wonderful grandma and I will forever carry some of her in me. When my whit comes out, that’s Ann. When my authenticity comes out, that’s Ann. When my stubbornness comes out, hell, that’s Ann. When my fighter spirit comes out, that’s Ann. When my style comes out, that’s Ann. May she rest in deep peace and kiss the forehead of the soul to come and let them know everything is gonna be OK, especially now that they have gained an angel to look over them ♥️♠️

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

Pesë ditë më parë, këngëtarja Katy Perry zbuloi në mënyrën më të bukur shtatzëninë e saj të parë, duke treguar barkun e rrumbullakosur në fund të videoklipit të saj të ri.

Ky do të jetë fëmija i saj i parë me të fejuarin Orlando Bloom pasi aktori 43-vjeçar tashmë është babai i djalit 9-vjeçar Flynn me ish-gruan Miranda Kerr.

Mirëpo, para se të bëhet nënë për herë të parë, këngëtarja është përballur me dhimbjen e madhe të humbjes së një personi të shtrenjtë për të.

Në një postim në llogarinë e saj në Instagram, Katy ka treguar e prekur për humbjen e gjyshes së saj, të cilës i ka bërë një dedikim të gjatë.

Këngëtarja shkruan se i është falenderuese për gjithçka, pasi një pjesë e madhe e karakterit të saj i ngjan atij të gjyshes.

Kjo e fundit i ka mësuar Katy-t si të jetë një femër e fortë që përballon gjithçka pa nevojën e askujt, si të jetë origjinale, e dashur, e butë e kokëfortë njëkohësisht.

“Le të pushojë në paqe të thellë dhe të puthë ballin e shpirtit që të vijë dhe ta njoftojë gjithçka do të jetë në rregull, veçanërisht tani që ka fituar një engjëll që do të kujdeset për të♥”- shkruan këngëtarja krahas fotove të gjyshes, duke iu referuar bebushit që do të sjellë së shpejti në jetë.

Shtuar më 09/03/2020, ora 16:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori