Kapet peshku më i madh në histori, shokët thyejnë rekordin (FOTO LAJM)

Një grup shokësh kanë peshkuar atë që besohet të jetë peshku më i madh ndonjëherë blu i kapur në Australi.

Skipper Eddy Laëler dhe miku Clay Hilbert kapën peshkun gati gjysmë ton në Western Australia pas një lufte dy-orëshe të hënën, përcjell albeu.com

Peshku i madh peshonte rreth 494 kg, duke mposhtur rekordin e mëparshëm prej 452 kg të kapur nga Melanie Kisbee në vitin 1999.

Megjithëse peshkatarët u ushqyen me kapjen e tij, disa njerëz thanë se peshku nuk duhej të ishte vrarë. /albeu.com/Shtuar më 03/01/2018, ora 09:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori