Kafshët e ngathëta që ngecën në pozicione të ndryshme (FOTO LAJM)

Janë hedhur në internet disa imazhe, që tregojnë kafshët e egra që kanë ngecur në pozicione të ndryshme.

Qentë dhe macet, janë ato që i shohim më së shpeshti në pozita të pa lakmueshme, sepse i kemi pranë dhe është më lehtë t’i fotografojmë, përcjel Telegraf.

Por, nuk ndodhë njëjtë edhe me kafshët e egra që ndodhen larg vendbanimeve dhe zakonisht janë shumë më të shkathëta.

Derisa një ari i uritur ka mbetur me kokë në trupin e një balene, një tjetër gjallesë e ngjashme polare ka mbetur me konin e trafikut në fytyrë.

Nuk mungojnë as kafshët e fermës si kali në gropë, apo edhe lopa në pishinë, që ndodhen në mesin e këtyre krijesave që kryen lëvizje jo të duhura.
Shtuar më 04/09/2017, ora 12:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori