Ka 8 vjet qė ha vetėm Pizza Margarita (FOTO LAJM)

Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Sophie Ray, njė 19-vjecare nga Wrexham, Wales ka ngrėnė prej 8 vitesh vetėm pica Margarita. Qė kur ishte 11 vjec ajo ka konsumuar vetėm picėn nė variantin me djathė dhe domate dhe asgjė tjetėr.

Sigurisht qė kjo nuk ėshtė pėrzgjedhja e saj, pasi adoleshentja vuan nga njė gjendje rrallė e quajtur Selective Eating Disorder (SED), qė do tė thotė se ajo ka fobi nga tė gjitha llojet e tjera tė ushqimeve.

Sophie nisi tė pėrzgjidhte ushqimet qė nė moshėn 2-vjecare, pas nje semundje te rende qe kaloi. E ema i ka treguar se ajo trembej nga ushqimet, duke menduar se ishin pikėrisht ato qė i sillnin sėmundjet.

"Nisa tė ha makarona me djathė, mė pas pėr katėr vite me radhė sanduic dhe mė pas mora kurajėn tė ha pica me djathė dhe domate, prej tė cilave nuk kam hequr dorė qė prej 8 vitesh", thotė studentja e arteve.

Adoleshentja tregon se e ka shumė tė vėshtirė nė kohėn e leksioneve, pasi nuk mund tė hajė ushqime tė tjera, kėshtu qė ndonjėherė i duhet tė qėndrojė gjithė ditėn pa ngrėnė.

Vajza nuk ka prekur fruta apo zarzavate prej shumė vitesh dhe shprehet e tmerruar qoftė edhe kur ia pėrmendin emrin. /albeu.com/
Shtuar më 29/03/2012, ora 15:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.

Nė mbledhjen e dytė tė pėrbashkėt tė Qeverisė shqiptare dhe asaj tė Kosovės qė u mbajt nė Tiranė u nėnshkruan 11 marrėveshje nė fusha tė ndryshme.