Jaksiç akuzon Vuçiçin: Më dogje selinë e partisë (FOTO LAJM)

Marko Jakshiç i Partisë Demokratike serbe, ka akuzuar qeverinë e Serbisë dhe kryeministrin Aleksandar Vuçiç, për sulmin ndaj selisë së kësaj partie në veri të Mitrovicës, e cila është përfshirë nga flakët gjatë mesnatës.

Në një prononcim për "KosovaPress", Jakshiç ka theksuar se incidenti në selinë e DSS-së tregon qartë se siguria për qytetarët e veriut të Mitrovicës është e rrezikuar.

"Sulmi në selinë e partisë tregon se siguria për qytetarët e veriut të Mitrovicës është e brishtë", ka thënë Jakshiç. /albeu.com/
Shtuar më 07/02/2017, ora 11:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori