Jahti më i shtrejntë dhe më i madh në botë, kryevepër (FOTO LAJM)

Manjanti rus, Melnichenko, i cili ka një pasuri prej 13.4 miliardë dollarë e ka quajtur atë “Sailing Yacht A”.

Jahti ka një gjatësi prej 142 metrash, tre direkë nga 100 metra lë lartë dhe ka 8 kate. Ai vlerësohet si jahti më i shtrenjtë dhe më i madh i ndërtuar deri tani.

Bukuria e këtij jahti është mahnitëse dhe dizajni i habitshëm. Kudo ai do të lundrojë do të bëhet objekt bisedash”, ka thënë drejtori i projektit.Shtuar më 05/08/2019, ora 11:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori