Jaguari prezanton modelin e ri XF (FOTO LAJM)

Jaguari i ri XF është një makinë 7 milimetra më e shkurtër se modeli i kaluar dhe është më shumë se 75 për qind e përbërë nga alumini dhe me një peshë prej 190 kilogramë.

XF është një model me disa lloje modelesh, modeli i parë është 2.0 litër turbodizel nga familja Ingenium që ofron 163 kuajfuqi dhe modeli tjetër që ofron 180 kuajfuqi.

Po ashtu është modeli 3.0 litër V6 tëin-turbodizel me 300 kuajfuqi, si dhe modeli XF S që vjen me 380 kuajfuqi e me motor 3.0 litër V6.
Pritet që Jaguar XF të jetë gati gjatë viti tjetër. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2015, ora 12:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori