Ja stërvitja e egër e komandove ruse (FOTO LAJM)

Rreth 1 milionë ushtarë aktivë dhe 2 milionë rezervistë të ushtrisë rusë, po stërviten brenda territorit të Rusisë.

Pjesë e stërvitjes është edhe trajnimi me mjetet më shkatërruese, e cila synon ta bëjë ushtrinë më efikase.

Ndërkohë Rusia i ka vënë në dispozicion një buxhet prej 65 miliardë dollarësh ushtrisë së saj.

Para pak kohësh Kremlini dha urdhër se rreth 40 mijë trupa do të stërviten, për të qenë të gatshëm në rast rreziku të Luftës së Tretë Botërore. /albeu.com/
Shtuar më 19/10/2016, ora 18:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori