Ja si po nderohet kryeministri kanadez në Pakistan (FOTO LAJM)

Nga muralet, bustet, këngët e deri te filmat biografikë, liderët e botës gjatë historisë janë bërë të pavdekshëm në shumë forma të artit.

Ndërkohë kohët e fundit, kryeministri kanadez Justin Trudeau po nderohetPakistan.

“Arti në kamion” është shumë i popullarizuar në Azinë juglindore dhe në Pakistan në përgjithësi.

Ajo që i ka fuqizuar më shumë veprimet e kryeministrit kanadez ka qenë dhe situata e krijuar në SHBA dhe jo vetëm, si pasojë e urdhrave ekzekutivë të firmosur nga Trump për ndalimin e emigrantëve.

Trudeau po nderohet për shkak të mikpritjes së tij për refugjatët dhe respektin që shfaq për myslimanët, besim ky që i takon shumica e popullit pakistanez./albeu.com/
Shtuar më 04/02/2017, ora 22:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori