Ja si i nderuan shqiptarët viktimat e Parisit (FOTO LAJM)

Përveç figurave politike shqiptare si kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga dhe ministri i Jashtëm Hashim Thaçi, në Paris ka patur edhe shqiptarë civilë që nderuan viktimat e 7 qershorit.

Disa media franceze kanë raportuar se prezenca e flamurit shqiptar është domethënie që kombi shqiptar solidarizohet me viktimat e sulmit terrorist.

Gjithsej sot në Paris kanë marrë pjesë gati një milionë qytetarë në solidaritet të plotë me viktimat e ngjarjes së rëndë, ku humbën jetën 17 persona të pafajshëm./albeu.com/

Shtuar më 11/01/2015, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori