Ja si e pritën Bajramin myslimanët nëpër botë (FOTO LAJM)

Meka
Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin, pas një muaji të agjërimit gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit.

Në këtë ditë muslimanët në gjithë botën bëjnë lutje dhe kalojnë kohën me familjet e tyre duke ofruar dhurata për njërin tjetrin, dhe për bamirësi, transmeton lajmi.net.

foto shihen festime nga qytete të ndryshme të botës, që nga Indonezia, Bangladeshi, Karaçi, India, Meka etj. /albeu.com/
Shtuar më 17/07/2015, ora 09:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori