Ja si duket Mercedes-Maybach S600 i blinduar (FOTO LAJM)

Mercedes-Maybach S600 është modeli i parë i versionit të blinduar të prodhuar nga kompania INKAS. Kjo makinë unike në dizajnin e saj sjell një nivel në rritje të mbrojtjes balistike për të arritur rangun CEN 1063 BR7, nivel i cili ofron mbrojtje kundër projektilit të kalibrit prej 7.62 mm dhe granatës së dorës.

Me ndihmën e risive teknologjike sa i përket mbrojtjes, përveç performancës dhe nivelit të luksit që jep Mercedes-Maybach, modeli S600 i blinduar prezanton idealin e vërtetë për të gjithë dashamirët e makinave të mëdha, të cilët po ashtu kujdesen edhe për sigurinë e tyre.

Makina mund t’i dalë ballë, duke ruajtur të gjitha veçoritë, manovrave apo situatave ekstreme. Në mënyrë që të rrisë sigurinë në një nivel të ri, në të janë instaluar veçoritë e veçanta, të tilla si sistemi për krijimin e perdeve të tymit që mundëson, në rast të nevojës, të shpëtohet lehtë nga një situatë e rrezikshme

Mercedes-Maybach S600 vjen me sistemin kundër zjarrit, si dhe me kondicionerin e pavarur. Kur të shikojmë të gjitha këto që ofron ky model, nuk e habitshme që kushton 500 mijë dollarë. Përveç kësaj, me kërkesë të konsumatorit, makina mund të dorëzohet edhe si përfaqësues special i kompanisë, INKAS Ambasador, e cila pronarin me rastin e dorëzimit e udhëzon me të gjitha karakteristikat e makinës. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2016, ora 16:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori