Ja si do të jetë avioni i së ardhmes (FOTO-LAJM)
Quhet IXION dhe është projekti i avionit të së ardhmes i zhvilluar nga kompania franceze Technicon Design. Ky avion
nuk ka dritare dhe me anë të një kamera mund të kapësh imazhe në kohë reale nga jashtë në 360°.

Kabina transparente të jep mundësinë edhe për ta përdorur për video konferenca ose për të riprodhuar imazhe të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2014, ora 17:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori