Ja kush janë smartfonët më të mirë për selfie (FOTO LAJM)

DxOmark, një laborator francez I specializuar për fotografi ka testuar një sërë smartfonësh dhe i ka renditur sipas cilësisë së kamerave të selfi-t, shruan Albeu.com

Për të dalë në këtë përfundim laboratory është bazuar te disa kritere dhe kategori të ndryshme, si vendndodhja, kushtet e dritës, etj. Për këtë arsye, laboratori ka përdorur rreth 1500 foto dhe nga dy ore video.

Kto janë 10 më të mirët sipas laboratorit për vitin 2019.

1.Samsug galaxy note 9- 92 pikë
2. Xiaomi Mi Mix 3 – 83 pikë
3.iPhone Xs Max – 81 pikë
4. Samsung Galaxy S9 Plus – 81 pikë
5. Google Pixel 2 – 80 pikë
6.iPhone X – 74 pikë
7.Huawei Mate 20 Pro – 73 pikë
8.Samsung Galaxy S8 – 71 pikë
9.Huawei P20 Pro- 67 pikë
10.Meitu V6- 58 pikë / albeu.com/
Shtuar më 16/02/2019, ora 18:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori