Ja ç'pamje mori Parisi kur në shesh dolën 1 milionë persona (FOTO LAJM)

Në Marshin e Bardhë në Paris morën pjesë afërisht një milionë persona.

Organizimi u bë në nder të viktimave të revistës satirike "Charlie Hebdo", por edhe pengjeve që mbetën të vrarë nga terroristët.

Si pasojë e sulmeve, mbetën gjithsej të vrarë 17 persona të pafajshëm.

Parisi, për një ditë, siç e cilësoi Hollande, u bë "kryeqyteti i botës" dhe në të u mblodhën liderë politikë të botës dhe njerëz civilë./albeu.com/
Shtuar më 12/01/2015, ora 10:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori