Ja çfarë shkruan Thaçi në letrën e drejtuar Mogherinit (FOTO LAJM)

Institucionet e Kosovës kanë kërkuar nga përfaqësuesja e BE-së Federica Mogherini që të pranojë kushtet për vazhdimin e EULEX-it.

Përmes një letre që presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka dërguar Mogherinit EULEX-i nuk mund të iniciojë raste të reja, përveç në rrethana të jashtëzakonshme me kërkesë të kryetarit të Gjykatës Supreme dhe pajtimin e kryesuesit të Këshillit Gjyqësor.

Përmes fotove do të shikoni dhe letrën e presidentit Hashim Thaçi, dërguar përfaqësueses së lartë për Politikë të Jashtme e Siguri të BE, Federice Mogherini. /albeu.com/

Shtuar më 16/06/2016, ora 12:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori