Ja çfarë aeroporti do të ketë Meksika në të ardhmen (FOTO-LAJM)

Ky është projekti i aeroportit të ardhshëm të qytetit të Mexico-s i nënshkruar nga arkitekti britanik Norman Foster dhe meksikani Fernando Romero. Projekti i cili pritet të kushtojë afro 10 miliardë dollarë u miratua nga Presidenti meksikan Enrique Pena Nieto dhe ai do të jetë gati në vitin 2020.

Aeroporti i vjetër i ketij qyteti mund të trajtojë vetëm 32 milionë pasagjerë në vit. /albeu.com/
Shtuar më 05/09/2014, ora 12:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori