Ja 16 ambasadorët e SHBA-ve në Shqipëri (FOTO LAJM)

1. MAKSWELL BLACK (I dërguar i jashtëzakonshëm)
Shteti nga vinte: ILLINIOIS
KOHA E QENDRIMIT NË DETYRË
10 Gusht 1922 -10 Janar 1923
Donald Lu
Janë 16 ambasadorë të cilët kanë përcjellë në Shqipëri mesazhin e Washingtonit nga dita e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në emisionin “DebatiChannel One” gazetari Roland Qafoku rendit emrat e 16 ambasadorëve amerikanë në Shqipëri dhe sa qëndruan në vendin tonë. /albeu.com/
Shtuar më 18/01/2015, ora 11:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori