Ja 11 kompanitë me emra të veçantë! (FOTO LAJM)

11. Adidas- është bashkimi i emrit dhe mbiemrit të themeluesit Adolf Dassler.
Markat e njohura i zgjedhin me kujdes emrat të cilat do të përdoren me vite dhe shekuj.

Zakonisht ato përbëhen nga bashkime inicialesh apo fjalësh.

Por disa prej kompanive më të vjera në botë janë emra të veçantë pasi shumica e tyre mbajnë emrin e themeluesit apo ndonjë emër gjeografik.

Shihni në fotoglerinë e mësipërme 11 marka të njohura dhe origjinën e emrave të tyre të veçantë. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2013, ora 16:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori