Ivanka Trump pret në Shtëpinë e Bardhë Kryeministrin kanadez (FOTO LAJM)

Ivanka Trump u takua me Kryeministrin e Kanadasë Justin Trudeau në Shtëpinë e Bardhë për të diskutuar lidhur me çështjet e femravebiznes.

Vajza e Parë priti Trudeau pak pasi ky i fundit u mirëprit në Washington DC nga presidenti Donald Trump.

Ivanka, e kaloi mëngjesin me stilisten e saj për tu përgatitur për takimin, njihet për përkushtimin e saj për fuqizimin e femravebiznes dhe po kryeson task-forcën SHBA-Kanada e cila pritet të formohet lidhur me këtë çështje.

Trudeau tha se pret të gjejnë ‘gjuhë të përbashkët’ me Presidentin Republikan edhe pse kanë mospajtime sa i përket tregtisë. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2017, ora 20:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori