Ivanka Trump bën gafën, lajmi mori dhenë (FOTO LAJM)

Ivanka Trump uroi nëpërmjet mediave sociale kryeministrin e Etiopisë, por bëri një gabim të madh.

E bija e presidentit amerikan shkroi në postimin e saj në Instastory: “Urime kryeministrit Abiy Ahmed për çmimin ‘Noble’ të Paqes dhe për punën e bërë për paqen dhe pajtimin me fqinjin tuaj, Eritrean”

Por ndjekësit e kapën menjëherë gabim duke i dërguar një lumë kritikash vajzës së presidentit.

Në vend të fjalës Nobel, Ivanka kishte shkruar Noble dhe kjo mjaftoi që të bëhej lajm në të gjitha mediat e huaja.

Shtuar më 15/10/2019, ora 15:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori