Islanda regjistron reshje rekord bore (FOTO LAJM)

Islanda është përfshirë nga reshje rekord të dëborës, si pasojë e të cilave janë krijuar vështirësi në jetesë dhe lëvizje.

Ndërsa bora ka krijuar pamje mbresëlënëse, njerëzit janë këshilluar të qëndrojnë në shtëpi, pasi lartësia e dëborës ka shkuar në 51 cm.

Vetëm një herë në histori, reshjet e dëborës kanë qenë më të mëdha, në janar 1937, kur lartësia shkoi në 55 cm. /albeu.com/
Shtuar më 28/02/2017, ora 17:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori