ISIS u kërkon xhihadistëve të sulmojnë Romën (FOTO LAJM)

Organizata terroriste ISIS ka paralajmëruar se do të sulmojë së shpejti Romën dhe këtë njoftim ata e kanë bërë në një poster në internet që tregon ujkun me pamje nga Sheshi i Shën Pjetrit.

Një kërcënim i frikshëm i postuar nga mbështetësit e grupit terrorist thotë:"Festa e Kryqtarëve po afrohet, tregoji atyre kuptimin e terrorizmit", përcjell albeu.com

Grupi i mediave pro ISIS Wafa ka postuar një fotografi të një xhihadisti që përballet me Bazilikën Papale, së bashku me një mesazh që u bën thirrje ekstremistëve: "Mos e mbani gjakun tuaj, shpërblimi është parajsë". /albeu.com/


Shtuar më 27/11/2017, ora 10:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori