ISIS kërcënon për më shumë sulme ndaj Francës, sapo paralajmëroi Parisin (FOTO LAJM)

Pëlqej
ISIS sapo ka kërcënuar me një sulm terrorit ndaj Parisit në Ditën e Vitit të Ri.

Me anë të një posteri propagandistik të krijuar në mënyrë digjitale shihen turma njerëzish para Harkut të Triumfit dhe një thikë me gjak, përcjell albeu.com.

Në poster shkruhet:"Ne do ta bëjmë Ditën e Vitit të Ri xhehennemit".

ISIS ka propaganduar vazhdimisht me anë të posterave për sulme terroriste në kryeqytete botërore dhe ka bërë thirrje për të derdhur gjak. /albeu.com/

Shtuar më 07/12/2017, ora 12:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori