ISIS i pret kokën luftëtares së njohur kurde (FOTO LAJM)

ISIS ia ka prerë kokën luftëtares kurde, e cila u bë e njohur, për shkak se deklaroi se ka vrarë mbi 100 militantë të IS.

Nga raportimet e mediave të huaja, mësohet se luftëtares kurde me pseudonimin "Rehana" i është prerë koka.

Në një foto postuar në rrjete sociale, shihet një luftëtar i ISIS që mban kokën e luftëtares kurde.

Rehana u bë e famshme, pasi ndër të tjera u bë edhe simbol i rezistencës së kurdëve në luftën e tyre kundër organizatës terroriste ISIS.

Luftimet më të ashpra mes kurdëve dhe militantëve të ISIS po zhvillohen në kufirin mes Sirisë dhe Turqisë./albeu.com/
Shtuar më 27/10/2014, ora 15:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori